Separator SEP 120/360/900/1250 ST

 

Separatory woda-olej

Separatory średniego zakresu od

120 do 1250 cfm wydajności

Separatory ST – dla standardowego kondensatu

D – aktywne separatory do obróbki trudnych lub zemulgowanych kondensatów

Czysty kondensat – czyste sumienie

Ustawa o gospodarce wodnej została wprowadzona, w celu nałożenia prawnych ograniczeń na przemysłowe wyrzucanie odpadów albo do gleby, kanałów wodnych czy kanalizacji deszczowej – nie bez przyczyny.

Zaledwie 250 ml oleju może pokryć hektary powierzchni wody obniżając skuteczność oczyszczalni wód, zapobiegając utlenieniu i zabijając faunę i florę.

Kompresor o mocy 18kW może wytworzyć blisko dziesięć tysięcy litrów kondensatu rocznie, często zawierającego do 1000 ppm oleju i innych odpadów w miejscu zrzutu odpadów. 99,9% kondensatu to woda, więc uzasadnionym jest oczyszczenie jej w zakładzie przed usunięciem jej do kanalizacji.

Wylot do kanalizacji jest kontrolowany przez władze lokalne, które zazwyczaj nie zezwalają na usuwanie odpadów zawierających powyżej 20 ppm oleju do kanalizacji. Oczekuje się, że te limity zostaną w przyszłości zredukowane; niektóre państwa europejskie już naciskają na wprowadzenie maksymalnego limitu 10 ppm. SEPURA oferuje najbardziej ekonomiczną, prostą, godną zaufania i ekologiczną metodę spełniającą wymogi prawne – zapewniającą jakość odpływu lepszą niż 10 ppm do 4000 godzin żywotności filtra w wielu zastosowaniach. Oferujemy również specjalne filtry do specyficznych „problemów” z kondensatami – w celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z SEPURA.

Bowman SEPURA – to takie proste…

Czasami proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej!

Przy rozwiązaniu SEPURA nie ma żadnych ruchomych części, ani stojącej wody kondensatu, w której rozwijają się niebezpieczne bakterie. Nie ma potrzeby zgadywania wysokości nadmiaru oleju, ponieważ taki nie występuje; z tego powodu nie powstają zatory, ani zalania. Oznacza to również brak uciążliwego pojemnika na olej, ponieważ olej pozostaje w filtrach. Wybór odpowiedniego separatora SEPURA jest naprawdę prosty; jego instalacja jest szybka i łatwa; separator jest czysty i łatwy w obsłudze, a w większości przypadków jest również najbardziej oszczędnym narzędziem do tej pracy.

Rozwiązanie SEPURA zapewniło zadowolenie przy dziesiątkach tysięcy instalacji na całym świecie.

Bezwęglowa” filtracja SILEXA™

Działa, jak nowy – przy każdym użyciu

100% wydajności przy większości włókien syntetycznych

Żywotność filtra: 4000 godzin

W instalacji osiąga wynik lepszy niż 5 ppm

Nie dochodzi do przelewów

Stała wydajność

Prosta instalacja bez konieczności wstępnego namaczania

Niskie koszty użytkowania

Szybkie serwisowanie

Wskaźnik okresu użytkowania

To sprytne urządzenie jest aktywowane w kilka sekund przez inżyniera serwisu. Pasek aktywności wizualnie wskazuje czas kolejnego serwisu, w skali pełnego roku.

Świeży wskaźnik jest dostarczany wraz z nowym zestawem serwisowym, a nowa wersja stałych elementów wyposażenia dla istniejących separatorów jest również dostarczana wraz z nowym zestawem serwisowym, co zapewnia, że funkcja ta jest dostępna dla starszych wersji separatorów SEPURA.

Wskaźnik okresu użytkowania może być z łatwością zainstalowany w separatorach innych producentów.

Uzdatnianie stabilnych emulsji

Z naszego doświadczenia wynika, że żaden „pasywny” separator substancji ropopochodnych nie radzi sobie skutecznie ze stabilnymi emulsjami. Potrzebny jest „aktywny” czynnik, aby mogła wystąpić podstawowa separacja.

SEPURA „D” posiada ten aktywny składnik…

Nasze specjalnie aktywowane zestawy ekstrakcyjne są celowo zaprojektowane do radzenia sobie z tymi trudnymi mieszankami kondensatów, których prosty filtr nie jest w stanie odseparować – bez względu na to, czy jest wykonany z węgla, polipropylenu, zeolitu, czy jakiegokolwiek innego „pasywnego” materiału.

Pomysłowym rozwiązaniem firmy SEPURA jest aktywny, biologiczny twór, który dosłownie zjada olej, pozostawiając wodę czystą.

W porównaniu do kosztownych, elektryczno-mechanicznych alternatyw dostępnych na rynku, nasze zestawy ekstrakcyjne stanowią oszczędną, łatwą w konserwacji i przyjazną środowisku odpowiedź na problem tak stary, jak sektor zarządzania kondensatem – a firma SEPURA wprowadza to rozwiązanie na rynek.

Dlaczego SEPURA działa tak dobrze – tak oszczędnie

Kolektor dolotowy

Pozwala na podłączenie 4 x 1/2”. Opcjonalny, dodatkowy port pozwala na jeszcze 4 podłączenia

Filtr wstępny

Ten unikalny, opatentowany filtr pełni 3 główne funkcje:

1) pozwala na dekompresję sprężonego powietrza

2) chwyta olej luzem. Specjalne oleofilne materiały utrzymują do 32 litrów oleju (SEP 1800 ST)

3) filtruje cząstki stałe i osad w celu ochrony filtra głównego

Filtr główny SILEXA

Nasz opatentowany materiał „poleruje” kondensat w celu uzyskania znakomitej jakości odpadów. Ubytek oleju przy instalacji <5 ppm.

Łatwa instalacja bez konieczności wstępnego namaczania; łatwe serwisowanie i długi okres użytkowania.

Duże kanały wentylacyjne

Zapobiegają wzrostowi ciśnienia

Pokrywa kolumny

Szybkie serwisowanie bez konieczności odpinania od instalacji i wykorzystywania narzędzi.

Przepływ kondensatu

Bezpośredni wlot to komory dekompresyjnej filtra wstępnego.

Korpus wykonany techniką odlewania

Korpus jest wolno-stojącym urządzeniem, odpornym na nierówności w podłożu, szczelny i zajmujący mało miejsca.

Oczyszczony kondensat

SEPURA zapewnia, że kondensat po filtracji może być usuwany legalnie do kanalizacji sanitarnej.

Punkt testowy

Prosty zestaw testowy do szybkiego sprawdzenia jakości odpadów

Nasz wkład filtracyjny SILEXA jest znakomity

Dogłębne próby wykazały, że opatentowany wkład jest lżejszy, o 20% bardziej chłonny i czystszy w porównaniu z produktami OEM.

Więcej informacji o SILEXA znajduje się na naszej stronie internetowej.

Korzyści wynikające z naszej instalacji

Rozumiemy, że w miejsce jest na wagę złota. To jeden z powodów, dla których separator woda-olej SEPURA zaprojektowany jest w taki sposób, aby zajmował jak najmniejszą powierzchnię w każdym rozmiarze, z możliwością umieszczenia elastycznego przewodu w bloku dolotowym, bez oddzielnego pojemnika na olej i z możliwością obsługi od góry.

Bowman posiada pełną ofertę produktów do zarządzania kondensatem, pracujących w zgodzie w celu uproszczenia pracy i zapewnienia najlepszych wyników.

Dystrybucja międzynarodowa

Produkty SEPURA są dostępne na całym świecie w sieci dystrybucyjnej.

Zgodnie z naszymi Warunkami, nasza 10-letnia gwarancja, zapewniająca, że nie będą wysuwane wobec Państwa żadne roszczenia, na jakość i wydajność separatora, zapewnia Państwu spokój przez cały okres funkcjonowania Państwa zakładu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o dystrybucji prosimy o kontakt z firmą Bowman.

Specyfikacja separatora średniego zakresu

Normalny kondensat

Maks. wydajność (cfm/m3min)

Okres użytkowania filtra SSK

4000 godzin pracy – przy pracy z niezemulgowanym, „normalnym” kondensatem

Zemulgowany kondensat

Maks. wydaność (cfm/m3min)

Okres użytkowania filtra DSK

2000 godzin pracy – przy pracy z niezemulgowanym, „normalnym” kondensatem

Zaprojektowany ubytek oleju

Przy instalacji, lepszy niż 5 ppm – Pod koniec przydatności do użycia lepszy niż 20 ppm

Podłączenie dolotowe

4 x R 1/2” z możliwością rozbudowania do 8

Podłączenie węża wylotowego

O standardowym wyglądzie

Z oznaczeniem SILEXA™, ‘niebieski – sprężone powietrze’, obudowa z polietylenu nadającego się do ponownego przetworzenia.

Zestaw testowy dołączony

TAK

Element zestawu naprawczego dla separatora „S”

Element zestawu naprawczego dla separatora „D”

Dodatkowy 4-portowy zestaw #separator

Waga i wymiary urządzenia

Wysokość/długość/szerokość (mm)

Wysokość/długość/szerokość (cale)

Waga wysyłki S/D (kg) około

Waga wysyłki S/D (funty) około

Specyfikacja separatora woda-olej marki SEPURA ST zakłada dobrze utrzymany zakład i rozsądne warunki użytkowania. Wydajność przy użyciu chłodziw mineralnych lub o podstawie mineralnej powinna być taka, jak zostało to przedstawione powyżej, bez względu na rodzaj kompresora, technologii spustu kondensatu czy klimatu, pod warunkiem, że wyprodukowany kondensat nie jest emulsją.

W przypadku stabilnych lub trudnych emulsji, należy wybrać separator SEPURA „D” ze specjalnym zestawem ekstrakcyjnym zaprojektowanym z myślą o tych zadaniach. Chłodziwa/smary z glikolami polialkilenowymi (PAG) stawiają innego rodzaju wyzwanie, gdyż ich podstawą są elementy rozpuszczalne w wodzie. Wolne (nierozpuszczone) elementy zostaną usunięte przez separatory SEPURA ST lub D pozostawiając płyn wylotowy „czystym”; zalecamy natomiast, aby separator był ustawiony na 50% normalnej wydaności, aby pozostawić więcej czasu na absorbcję.

WAŻNA UWAGA: SEPURA wykorzystuje swój główny wkład filtra w oryginalnych zestawach naprawczych SSK. Zwyczajne torby węglowe redukowałyby wydajność o co najmniej 20%, a ich okres użytkowania o 50%. Nasze zestawy ekstrakcyjne opierają się o węgiel, ale są specjalnie obrabiane, aby radzić sobie z zemulgowanymi kondensatami. Nierafinowany węgiel z pewnością nie poradzi sobie z takim zadaniem.