Separator SEP 1800/2500 ST

 

Separatory woda-olej

Separatory średniego zakresu od 1800 do 2500 cfm wydajności

Separatory ST – dla standardowego kondensatu

D – aktywne separatory do obróbki trudnych lub zemulgowanych kondensatów

Czysty kondensat – czyste sumienie

Ustawa o gospodarce wodnej weszła w życie, w celu usystematyzaowania prawnych ograniczeń na przemysłowe wyrzucanie odpadów albo do gruntu, kanałów wodnych czy kanalizacji deszczowej – oczywiście zdarzyło się to nie bez przyczyny.

Już 250 ml oleju może pokryć ary powierzchni wody tym samym zmniejszając skuteczność oczyszczalni wody, zapobiegając utlenieniu i zabijając zwierzęta i rośliny.

Kompresor o mocy 18kW może wytworzyć blisko 10 000 litrów kondensatu na rok, niejednokrotnie zawierającego do 1000 ppm oleju i innych odpadów. 99,9% kondensatu to woda, więc wręcz oczywistym jest, że należy oczyścić ją przed usunięciem do kanalizacji.

Otwór do kanalizacji jest po stałą kontrolą. Władze lokalne przeważnie nie zezwalają na wyrzucanie odpadów mających powyżej 20 ppm oleju do kanału ściekowego. Może te limity będą w przyszłości ograniczone; pewne państwa w Europie już naciskają na wprowadzenie maksymalnego limitu 10 ppm. SEPURA oferuje najbardziej oszczędną, ekonomiczną, prostą i ulegający biodegradacji metodę spełniającą wymogi ustaw – dającą jakość odpływu lepszą niż 10 ppm do 4000 godzin żywotności filtra. Oferujemy również specjalne filtry do charakterystycznych „problemów” z kondensatami – w celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z SEPURA.

Bowman SEPURA – to takie proste…

Czasami proste sposoby sprawdzają się najlepiej!

Przy rozwiązaniu SEPURA nie ma ani jednej ruchomej części, ani stojącej wody kondensatu, w której mnożą się niebezpieczne bakterie. Nie ma potrzeby przewidywania wysokości nadmiaru oleju, ponieważ takiego nie ma; z tego powodu nie powstają przeszkody, ani zalania. Oznacza to, że nie ma też uciążliwego zbiornika na olej, ponieważ olej pozostaje w filtrach. Wybór właściwego separatora SEPURA jest naprawdę łatwy; jego instalacja jest szybka i nietrudna; separator jest czysty i prosty w obsłudze, a w większości sytuacji jest również najoszczędniejszym narzędziem do tej pracy.

Rozwiązanie SEPURA zagwarantowało zadowolenie przy dziesiątkach tysięcy instalacji na całym świecie.

Bezwęglowa” filtracja SILEXA™

Działa, jak nowy – przy każdym użyciu

100% wydajności przy większości włókien syntetycznych

Żywotność filtra: 4000 godzin

W instalacji osiąga wynik lepszy niż 5 ppm

Nie dochodzi do przelewów

Stała wydajność

Prosta instalacja bez konieczności wstępnego namaczania

Niskie koszty użytkowania

Szybkie serwisowanie

Wskaźnik okresu użytkowania

To genialne urządzenie jest uruchamiane w kilka sekund przez inżyniera serwisu. Pasek aktywności wskazuje czas kolejnego serwisu, w skali roku.

Nowy wskaźnik jest montowany wraz z nowym zestawem serwisowym, a nowa wersja stałych fragmentów wyposażenia dla istniejących separatorów jest uzupełniana wraz z nowym kompletem serwisowym, co powoduje,że funkcja ta jest dostępna dla starszych wersji separatorów SEPURA.

Wskaźnik czasu użytkowania może być z łatwością zamontowany w separatorach innych producentów.

Uzdatnianie stabilnych emulsji

Nasze doświadczenie pokazuje, że żaden „pasywny” separator substancji ropopochodnych nie radzi sobie właściwie ze stabilnymi emulsjami. Potrzebny jest „aktywny” czynnik, aby mogła nastpić separacja.

SEPURA „D” posiada ten aktywny składnik…

Nasze celowo aktywowane komplety ekstrakcyjne są tak zaprojektowane by radzić sobie z trudnymi mieszankami kondensatów, których prosty filtr nie jest w stanie odseparować – nawet jeśli jest wykonany z węgla, polipropylenu, zeolitu, czy jakiegokolwiek innego „pasywnego” materiału.

Nowoczesnym i właściwym rozwiązaniem firmy SEPURA jest aktywny, biologiczny materiał, który filtruje olej, pozostawiając już czystą wodę.

Przy konfrontacji z innymi kosztownymi, elektryczno-mechanicznych dostępnymi na rynku możliwościami, nasze zestawy ekstrakcyjne zdają się być oszczędną, łatwą w konserwacji i przyjazną środowisku odpowiedzią na problem tak stary, jak sektor zarządzania kondensatem – a firma SEPURA wprowadza to rozwiązanie na rynek.

 

Dlaczego SEPURA działa tak dobrze – tak oszczędnie

Kolektor dolotowy

Pozwala na podłączenie 4 x 1/2”. Opcjonalny, dodatkowy port pozwala na jeszcze 4 podłączenia

Filtr wstępny

Ten fenomenalny, opatentowany filtr pełni 3 główne funkcje:

1) pozwala na dekompresję sprężonego powietrza

2) chwyta olej luzem. Specjalne oleofilne materiały utrzymują do 32 litrów oleju (SEP 1800 ST)

3) filtruje cząstki stałe i osad w celu ochrony filtra głównego

Filtr główny SILEXA™

Nasz opatentowany materiał „poleruje” kondensat w celu uzyskania jak najlepszej jakości odpady. Ubytek oleju przy instalacji <5 ppm.

Łatwy montaż bez konieczności wstępnego namaczania; łatwe serwisowanie no i oczywiście długi okres użytkowania.

Obszerne kanały wentylacyjne

Zapobiegają wzrostowi ciśnienia

Pokrywa kolumny

Szybkie serwisowanie bez czasochłonnego odpinania od instalacji i użytkowania narzędzi.

Przepływ kondensatu

Bezpośredni wlot to komory dekompresyjnej filtra wstępnego.

Korpus wykonany techniką odlewania

Korpus jest wolno-stojącym urządzeniem, odpornym na nierówności w podłożu, szczelny i kompaktowy.

Oczyszczony kondensat

SEPURA gwarantuje, że kondensat po filtracji może być usuwany zgodnie z prawem do kanalizacji sanitarnej.

Punkt testowy

Prosty zestaw testowy do błyskawicznego sprawdzenia jakości odpadów

Nasz wkład filtracyjny SILEXA™ jest rewelacyjny

Drobiazgowe próby wykazały, że opatentowany wkład jest lżejszy, o 20% bardziej absorbujący i czystszy w porównaniu z towarami OEM.

Więcej informacji o SILEXA™ znajduje się na naszej stronie internetowej.

Korzyści wynikające z naszej instalacji

To dla nas jasne, że miejsce jest na wagę złota. To główny powód, dla którego separator woda-olej SEPURA zaprojektowany jest w tak, aby był kompaktowy czyli zajmował jak najmniejszą ilość miejsca w każdym rozmiarze, z możliwością ulokowania elastycznego przewodu w bloku dolotowym, bez odrębnego pojemnika na olej i z możliwością obsługi od góry.

Bowman posiada kompletną ofertę produktów do zarządzania kondensatem, pracujących w celu symplifikacji pracy i zapewnienia najlepszych wyników.

Dystrybucja międzynarodowa

Produkty SEPURA są dostępne na całym świecie w sieci dystrybucyjnej.

Zgodnie z Warunkami, naszej 10-letniej gwarancji, nie będą stawiane wobec Państwa żadne roszczenia, na jakość i wydajność separatora, zapewnia to Państwu spokój przez cały okres działania Państwa przedsiębiorstwa.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o dystrybucji prosimy o kontakt z firmą Bowman.

Specyfikacja separatora średniego zakresu

Normalny kondensat

Maks. wydajność (cfm/m3min)

Okres użytkowania filtra SSK

4000 godzin pracy – przy pracy z niezemulgowanym, „normalnym” kondensatem

Zemulgowany kondensat

Maks. wydaność (cfm/m3min)

Okres użytkowania filtra DSK

2000 godzin pracy – przy pracy z niezemulgowanym, „normalnym” kondensatem

Zaprojektowany ubytek oleju

Przy instalacji, lepszy niż 5 ppm – Pod koniec przydatności do użycia lepszy niż 20 ppm

Podłączenie dolotowe

4 x R 1/2” z możliwością rozbudowania do 8

Podłączenie węża wylotowego

O standardowym wyglądzie

Z oznaczeniem SILEXA™, ‘niebieski – sprężone powietrze’, obudowa z polietylenu nadającego się do ponownego przetworzenia.

Zestaw testowy dołączony

TAK

Element zestawu naprawczego dla separatora „S”

Element zestawu naprawczego dla separatora „D”

Dodatkowy 4-portowy zestaw #separator

Waga i wymiary urządzenia

Wysokość/długość/szerokość (mm)

Wysokość/długość/szerokość (cale)

Waga wysyłki S/D (kg) około

Waga wysyłki S/D (funty) około

Dokumentacja separatora woda-olej marki SEPURA ST zakłada porządnie prowadzony zakład i rozważne warunki użytkowania. Wydajność przy użyciu chłodziw mineralnych lub o bazie mineralnej powinna być taka, jak zostało to opisane powyżej, bez względu na rodzaj kompresora, technologii spustu kondensatu czy klimatu, pod oczywiście warunkiem, że wyprodukowany kondensat nie jest emulsją.

Przy stabilnych lub trudnych emulsjach, należy zastosować separator SEPURA „D” ze specjalnym zestawem ekstrakcyjnym opracowanym z myślą o tych funkcjach. Chłodziwa/smary z glikolami polialkilenowymi (PAG) stawiają innej klasy wyzwanie, gdyż ich bazą są części rozpuszczalne w wodzie. Wolne (nierozpuszczone) elementy zostaną usunięte przez separatory SEPURA ST lub D pozostawiając tak zwany płyn wylotowy „czystym”; rekomendujemy, aby separator był ustawiony na 50% normalnej zdolności produkcyjnej, aby było więcej czasu na absorbcję.

WAŻNA UWAGA: SEPURA stosuje swój główny wkład filtra w oryginalnych kompletach naprawczych SSK. Pospolite torby węglowe minimalizowałyby wydajność o co najmniej 20%, a ich okres użytkowania o 50%. Nasze zestawy ekstrakcyjne opierają się o węgiel, ale są specjalnie opracowywane, aby radzić sobie z zemulgowanymi kondensatami. Nierafinowany węgiel z całą pewnością nie da rady sobie z takim zadaniem.